מאמרים

כיצד ארגון מגדיר ומודד התקדמות למטרות

Key Performance Indicators – KPI או – Key Success Indicators – KSI הם כלי עזר המשמשים  של הארגון.
לאחר שארגון ניתח את משימותיו ומטרותיו, הגדיר את יעדי הארגון, זיהה את המשאבים והגורמים המשתתפים במשימות, הוא זקוק לכלי מדידה של התקדמות לעבר מטרות אלה. KPI  הם כלי המדידה להם הארגון זקוק.

 למאמר המלא

ניהול סיכונים  Risk Management

תחום ניהול הסיכונים משתנה מאוד בשנים האחרונות עם כניסתן לתוקף של רגולציות כמו באזל 2, סרבנס אוקסלי, ועדת בכר וחשיפה לסיכונים תפעוליים הנובעים מאסונות, מלחמות או הונאות.
ללא בקרות נאותות, רמת אבטחת מידע מספקת והפרדת תפקידים נאותה, החברות יכולות בקלות יתרה לאבד שליטה על הנעשה במערכת המידע.
מצב זה עלול, בין היתר, להביא לאובדן כספי ניכר הנובע מהסתמכות על נתונים שגויים בעת קבלת החלטות.
ניהול הסיכונים בשלב ההטמעה ו/או בשלב שלאחר ההטמעה יביא לניהול ויישום נכון של המערכת ,יקטין את הסיכונים העלולים לנבוע בעתיד, יאפשר לארגון להפיק את מירב הפונקציונליות האפשרית מהמערכת בהתאם לאופי פעילותו ויאפשר לייעל את תהליכי העבודה.
עם זאת, יש לשים לב כי ניהול הסיכונים ייעשה על ידי חברה מיומנת ובעלת מתודולוגית עבודה, הן בתחום ה  ERP והן בתחום ניהול הסיכונים.

 למאמר המלא

גורמי הצלחה/כישלון בפרוייקט.

  1. ארגון וניהול צוותי הפרוייקט.
  2. ניהול סיכונים.
  3. הבנת צרכי המשתמשים.
  4. ניהול "מחזור החיים" של הפרוייקט.
  5. תקציב מול ביצוע.

 למאמר המלא

פרפורי החתימה
עיונים בשלב החוזה

פרויקט מחשוב חוצה ארגון הינו אבן דרך משמעותית ביותר בחייו של הארגון המודרני, החל משלב התכנון דרך בחירת התוכנה וכלה בספק המיישם. לאחר השקעת משאבים כספיים ואנושיים רבים מגיע הארגון לשלב ההתקשרות. הארגון שוכר את מיטב המשפטנים,  ההנהלה עוברת על החוזה עשרות פעמים, ולכאורה הארגון מוכן ומזומן, אך בכל מקרה חששות לא פשוטים מלווים לקראת החתימה. ננסה לעמוד על מספר נקודות מפתח משפטיות ומסחריות שעל אנשי המפתח החותמים על חוזה המחשוב להתמקד בהם במיוחד.

 למאמר המלא

אפליקציה מותאמת לVISIO   – – SVE Shahaf Visio Extension

 Office Visio 2007מקל על אנשי עסקים מקצועיים ומומחי IT להמחיש, לנתח ולהעביר מידע של מערכות ותהליכים מורכבים.
באמצעות Office Visio 2007 באפשרותנו לתעד באופן חזותי, לעצב ולהבין את התהליכים העסקיים והמערכות עם מגוון רחב של דיאגרמות, לרבות תרשימי זרימה של תהליכים עסקיים.
בשחף ייעוץ  החלטנו לנצל את היכולות של  VISIO ולפתח כלי שמאפשר לנו להוסיף את הנתונים הנוספים שנדרשים לניתוח ועיצוב תהליכים וכמו כן גם את כלים לתיעוד תהליכים, קישור מסמכים נלווים ונתונים נוספים שידרשו לפיקוח ובקרה בעתיד.
פיתוח התוספת  הייחודית ל VISIO- מאפשרת לנו וללקוחות שלנו להצמד למתודולוגיה BPR&C  ולבצע פרוייקטים בשיטתיות ובשלבים ברורים, דבר שחוסך זמן וכסף.
ה-  Shahaf Visio Extension  מסייע לבצע פרוייקטים ביעלות וגם לנהל אותם באופן שקוף לכל המעורבים בתהליך.

 להמשך המאמר

ייצור תהליכי מול ייצור בדיד

רבים הם האנשים ששואלים אותי מה הבדל בין ייצור תהליכי לייצור בדיד ביישום ERP .
מערכות ה-ERP  התבססו על מודל של תשתיות עם מרכיבים משותפים מרובים. המערכות הישראליות החליטו לא להתייחס להבדל בין הדרישות השונות של סוג התעשייה.
בעולם קיימות מערכות לייצור תהליכי כמו , CDC RossDeacom  ועוד. מערכות בינלאומיות אחרות השקיעו בבניית מודולים מיוחדים לכל סוג של תעשיה.
המאמר הזה יציג ראיה כללית של ההבדלים שבין הפתרונות הנדרשים לתעשייה ליצור בדיד ולתעשייה ליצור התהלכי.

 להמשך המאמר